Главная страница | Каталог статей | Форум | Фотоальбомы | Видео


[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Форум » Airsoft » Обмен опытом » IFAK. Комплектация индивидуальной аптечки первой помощи.
IFAK. Комплектация индивидуальной аптечки первой помощи.
BuTaMuHДата: Понедельник, 19.01.2015, 13:36 | Сообщение # 1
Admin
Группа: УСВР "Заслон"
Сообщений: 1849
Репутация: 32766
Статус: Offline
IFAK. Комплектация индивидуальной аптечки первой помощи.Медицинские средства, которые должны быть в аптечке:
1) Жгут. CAT, SOFT-T, SWAT-T, Есмарха или Максвелла.
2) Гемостатик. Celox, QuikClot, ChitoGauze, Гемма, Гемостоп. Лучше бинт.
3) Бандаж. Israeli Bandage, Olaes или ИПП
4) Окклюзионный пластырь. HyFin , FoxSeal, HALO
5) Назофарингиальная трубка вашего размера.
6) Игла для декомпрессии. ARS или Venflon
7) Дюймовый пластырь
8) Тампонирующий материал. Марлевые салфетки.
9) Ножницы Листера
10) Маркер
11) Перчатки 2шт.
Если осталось место, можно положить ещё один жгут, гемостатик или бандаж.
 
AgapitДата: Среда, 29.07.2015, 15:45 | Сообщение # 2
Полковник
Группа: СВР "Заслон"
Сообщений: 168
Репутация: 0
Статус: Offline
Очень толковая инфа по аптечке от Киевского легиона
Для проходження початкового курсу від вас не вимагається купляти повністю всі компоненти аптечки. Дану інформацію викладаю, щоб ви знали, що повинно в принципі входити в аптечку, скільки воно коштує і де його купити. Якщо виникнуть запитання, будете на занятті запитувати у інструктора вже питання для уточнення, бо для довгих лекцій на цю тема часу не вистачить.

Аптечка Легіонера (останній варіант, затверджений нещодавно).
1. Картка пораненого
2. Синій маркер
3. Джгут(2 шт)
4. бандаж чи еластичний бинт з ІПП
5. Окклюзійна плівка, чи файл(2шт)
6. Декомпресійна голка чи катетер G14(2 шт)
7. піл пак(антибіотик широкого спектру дії, знеболювальне, протизапальне)
8. ножиці
9. Назофаренгіальна трубка індивідуально за розміром
10. Пластир хірургічний(моток) чи скотч
11. Гемостатик, на вибір - капрофер, чи інше(інше лише у бинтах)
12. термо-ковдра
13. бинт (2 +2 та більше в особистій аптечці(у наплічнику))
14. Пальчатки (2 пари)

Коментар по цінах Олексія Лапіна, члена Легіону, відповідального за постачання складових аптечки для легіонерів навожу нижче.

Oleksiy Lapin Бандаж израильский - 5,5 $, аш бандаж 3$. Трубки от 3$ но пока нет, лучше заказывать. Ножници 1,75$. Пленки от 3,5$ (просроченные) тоже надо заказывать. Иголки китайские 2,5$ ( можно поискать за 2$). Гемостатиков дешевых пока нет. Подсумок аптечки от 80 грн., в мультикаме от (при заказе можно торговатся, были по 130)

Далі наведу текст посту, який я писала для свого взводу по старому варіанту аптечки. Я описала кожну складову і вказувала деякі ціни, актуальні на той час. Список компонентів дещо змінився, ціни могли змінитися, але в цілому опис корисний. Наводжу його тут, щоб не писати новий.

Аптечка IFAK:
1. Засіб для механічної зупинки кровотечі –мін. 2 шт. (1 джгут Есмарха + 1 турнікет типу СІЧ, САТ, тощо).
2. Ізраїльський бандаж 6'' – мін. 1 шт. (як варіант 4''+6'').
3. Еластичний бінт – мін. 2 (чим більше тим краще).
4. ІПП – мін. 2 шт. (краще 3-4).
5. Бинти нестерильні до 10 шт.
6. Засіб для хімічної зупинки кровотечі (гемостатичний бинт типу Целокс або аналоги) – мін. 1 шт.
7. Термо ковдра – 1 шт.
8. Ножиці медичні з тупими кінцями – 1 шт.
9. Пальчатки медичні - 2 пари.
10. Маркер синій/чорний - 1 шт.
11. Косинка – 1 шт.
12. Моток пластиру – 1 шт.
13. Моток армованого скотчу – 1 шт.
14. Пігулки - парацетамол, ібупрофен, ципрофлоксацин або линкомицин*
15. Підсумок.
Примітки: * - запакувати в піл-паки.
Пігулки антибіотика, знеболювального та протизапального рекомендується пакувати в так звані комплекти "Піл-пак" (комплект антибіотик-знеболювальне-протизапальне), по одній пігулці кожного, щоб під час поранення вжити все разом. В аптечці мати від 2 таких комплектів.
Аптечка IFAK споряджається ешелонами, по швидкості діставання засобів. Носиться в підсумку на розгрузці таким чином щоб можна було достати однією рукою. Рекомендується носити на поясі під правою рукою, збоку.
В разі використання даної аптечки в умовах бойових дій, аптечка може доукомплектовуватись знеболювальними

Пояснення і уточнення.

1. Джгут. CAT коштує приблизно 20$, СІЧ – 150 грн (виправте, якщо не так), Есмарха – 13-18 грн (ви його можете самі купити у аптеці).

2. Ізраїльські бандажі 6 дюймів ми вже раніше замовляли через Юру за 6$

3. Еластичний бинт – треба брати мінімум шириною 8 см і довжиною 3 м. Приблизно 40 грн, продаються в аптеках і в Сільпо вони теж є (на викладках поруч з зеленкою, активованим вугіллям і т.д.).

4. ІПП – індивідуальний пакет перев’язочний. Теж продається в аптеках. Військовий запаковано в гумову обгортку для додаткового захисту від вологи і бруду. Внутрішня поверхня цієї обгортки є стерильною і може використовуватися для окклюзійної пов’язки (герметичної пов’язки на грудях). В цивільних такої обгортки немає. Ще вони є з однією або двома марлевими подушечками. Друга подушечка пересувається по бинту для накладання на вихідний отвір при кульовому пораненні. Ті, що продаються в аптеках мають лише одну подушечку. Гарне місце для купівлі бинтів і ІПП, в тому числі з двома подушечками, http://www.bilosnizhka.ua/product/00000007013. До речі, на цьому ж сайті зверніть увагу на таку штуку - бинт Мартенса – це такий гумовий бинт, яким можна і просто закривати рану і давлячу пов’язку робити, а якщо сильно замотати, то і джгут накласти. Може хто бачив джгут SWAT, то це типу радянського аналога. Виробляє Київгума. Тільки бинт Мартенса тоньший за SWAT і , відповідно, більше давить на шкіру. І може травмувати її. Але лікар травматолог нам його рекомендував. http://www.bilosnizhka.ua/product/00000010779

5. Бинти нестерильні – продаються в усіх аптеках. Брати треба ШИРОКІ, 14 см ширина. Бинти повинні бути НЕ В ПАПЕРОВІЙ провощеній обгортці. Розмокнуть.

6. Гемостатики ДУЖЕ дорого коштують. Останній раз я перевіряла місяць назад, вони коштували десь 800 грн. І ще, в них досить велика різниця по ціні в різних місцях, різних виробників і різних видах (500-1000 грн). Найдорожчі ті, які зроблені у вигляді бинту і складені у плоскому вигляді буквою Z (Z-fold).

7. Термо ковдра – тут 20 грн http://armadilloua.com/products/15009049 Але треба уточнювати, чи це саме воно тоненьке. Вони бувають ще товстіші. Таке в підсумок не влізе.

8. Ножниці 3-4$. Вони бувають дешевші і трохи дорожчі з чорними лезами, нібито кращої якості. Ті, що дешевші, кажуть, після повного розрізання однієї уніформи можна викидати. Ті, що трохи дорожчі, кажуть, трохи міцніші, але на скільки не знаю. Є ще наші українські з такою пімпочкою на кінці (вони призначені для розрізання пов'язок). Правда, я не знаю, де їх купляти і наскільки вони дешевші. Лапін зараз дістає їх по 40 грн.

11. Косинка повинна бути розміром 1м на 1м. В Україні стандарт 50 см на 50 см. Нею тільки палець перемотати можна. Крім того наші для здешевлення роблять її з дуже тонкого нетканного матеріалу. Це не годиться. У кого є арафатка, підходить нормально.

12. Ширина пластиру повинна бути не менше 2,5 см. Дуже тонкий не зафіксує бинт чи окклюзійну пов’язку.

13. Армований скотч потрібен для всього, особливо для окклюзійної пов’язки. Не треба в сам підсумок класти всю бабіну. Просто треба шматок відмотати.

14. Пігулки (пілпак). Найпростіше просто купити таблетки, понарізати їх самим разом з обкладинками для герметичного зберігання і порозкладати по пакетиках. Обов'язково попідписувати вміст, дозування і термін зберігання. Я ще бачила маленькі пластикові контейнери. Я не знаю, де волонтери їх брали. Стаття Медсанбату про те, що таке pill pack і що в ньому повинно бути тут http://www.medsanbat.info/pill-pack-yaki-tabletki-neobhidn…/ . Мене вже замучили питаннями про пілпаки. Усі питання приймаються тільки після того, як людина прочитає цю статтю. Там все дуже докладно описано.

15. Сам підсумок – це проблема. На наступному занятті подивіться на Пашин підсумок. Він непоганий, але на поясі він сильно рухається при бігові, а на молі він кріпиться намертво і ним важко користуватися самому не знімаючи. Найкращі підсумки ті, які називаються ШВИДКОЗЙОМНІ. Вони кріпляться на липучці до зовнішнього чохла, який уже кріпиться намертво. Ще є підсумки, в яких серцевина з усім вмістом легко виймається.

У списку ще немає декомпресійної голки, яка коштує 20$. Але її можна замінити катетером G14. Він також продається в аптеках і коштує недорого.
Уточнення: довжина декомпресійної голки 8,25 см. Довжина катетера, якщо не помиляюся, 5,5 см. На солдата кістлявого, але жилистого вистачить. На солдата дуже накачаного або, скажімо так, в тілі може не вистачити. Для втикання цієї голки є два місця. Одне на три пальця нижче від ключиці - 5 см може не вистачити. Друге між 4 і 5 ребром збоку майже під пахвою по лінії соска - 5 см повинно вистачити. Друге місце більш небезпечне і до нього важче дістати, а потім важче транспортувати. Оскільки аптечку ви споряджаєте самі для себе, вам вирішувати.

Іще у списку немає назофарингеальної трубки. Її бажано підбирати індивідуально за розміром. Міряти від кінчика носа до мочки вуха. Якщо вона буде дуже коротка, може не дістати за язик, він западе і поранений задихнеться. Тут трубка зараз коштує 180 грн http://pmgroup.com.ua/…
Зараз Лапін дістає трубки по 75 грн.

Орієнтовна вартість ПРАВИЛЬНОГО, ЗА СТАНДАРТОМ НАТО IFAK з окклюзійними наліпками, гемостатиком, декомпресійною голкою, CATом коштує приблизно 100$. Але це можна набагато здешевити, роблячи заміни і купляючи аналоги чи репліки.

Ще одне зауваження. 10 бинтів займають багато місця. Не впевнена, що їх всіх треба пхати в сам підсумок. Це ж стосується косинки і джгута, який носиться на розгрузці у відкритому доступі.

Додаткові сайти для закупівлі вмісту аптечки (вони не найдешевші, але в них нормальний асортимент). На них же можете подивитися на орієнтовні ціни на те, що я пропустила.
www.paramedic.com.ua
http://pmgroup.com.ua/
Пакет перевязочный первой помощи "Білосніжка", стер., с 2 подуш. 13см х 11см: купить в Киеве -...
Пакет перевязочный первой помощи...
bilosnizhka.ua
Реально толково, рекомендую
 
AgapitДата: Среда, 29.07.2015, 15:46 | Сообщение # 3
Полковник
Группа: СВР "Заслон"
Сообщений: 168
Репутация: 0
Статус: Offline
Еще

Pill pack: які таблетки необхідні бійцю в індивідуальній аптечці.

medsanbat | Май 14, 2015 | Материалы для специалистов, Тексты | Нет комментариев

таблетки
Автор: Олександр Марчук, тренер Медсанбат.

Медсанбат рекомендує завантажити цю важливу інструкцію, роздрукувати і роздати її бійцям.

Згідно протоколів надання допомоги пораненим (ТССС) для контролю болю при пораненні рекомендовано використовувати таблетовані препарати,особливо при травмі з пошкодженням шкіри або слизових оболонок і високою ймовірністю інфікування. При цьому боєць не втрачає можливість виконувати свої бойові задачі, так як препарати не мають дії на рецептори головного мозку, на відміну від ситуаціі, коли для контролю за больовим синдромом використовуються препарати центральної діі (опіатні знеболюючі). Використання останніх має бути значно обмежене.

Будь який боєць перед отриманням завдання обов’язково має бути забезпечений набором таблеток, який знаходиться в індивідуальній аптечці. Набір містить: антибіотики для попередження розвитку інфекційного процесу, знеболюючий та нестероїдний протизапальний засіб (налбуфін, буторфанол або трамадол відносяться до опіоїдних знеболюючих,тому їх не повинно бути у рядового бійця).

В першу чергу використовується pill-pack пораненого, так як Ви можете потребувати Ваш особистий набір в випадку травми. У Вас немає додаткового набору в Вашій аптечці.

Pill pack містить наступні складові:

І – знеболюючий парацетамол в дозі 1000 мг. (як правило дві таблетки по 500 мг)

ІІ – нестероїдний протизапальний препарат: або на основі мелоксикаму 15 мг, або на основі ібупрофену 800 мг, (нурофен, імет, ірфен) або на основі німесуліду 200 мг ( ремесулід, найз).

Препаратом вибору є мелоксикам, який менше всього впливає на тромбоцитарну ланку зсідання крові. Але обовязково необхідно врахувати побічні ефекти і можливі протипокази, так як всі препарати групи НПЗС не можна тим хто має гастрит, виразкову хворобу шлунку, інші ерозивно-виразкові ушкодження шлунково-кишкового тракту в фазі загострення; анамнестичні дані про напади бронхоспазму, кропив’янку, гострий риніт, які пов’язані із застосуванням ацетил саліцилової кислоти або інших НПЗЗ, кровоточивість невідомого характеру.

N.B! Обов’язково перевірте, чи немає в бійця препаратів, що мають в своєму складі похідні ацетилсаліцилової кислоти (аспірин).

ІІІ — антибіотик з групи фторхінолонів: або препарат що містить діючу речовину гатифлоксацин (тебрис, гатимак, га флокс) в дозі 400 мг,

або моксифлоксацин (авелокс) 400 мг,

або препарат на основі ципрофлоксацину (ципринол, або цифран) 1000 мг.

При формуванні набору таблеток слід обов’язково вияснити чи немає у бійців аллергії на ті препарати, з яких формується Pill pack. У випадку алергіі необхідно замінити препарат на інший.

Тим хто має в анамнезі гастрити, виразкову хворобу в стані ремісіі, з метою профілактики загострення хвороби можливо додати препарат для захисту слизової шлунку: будь який іпп (інгібітор протонної помпи), наприклад омепразол 40 мг, пантопразол 40 мг, лансопразол 30 мг.

При фасуванні обов’язково необхідно вказати

ДІЮЧУ РЕЧОВИНУ (торгові назви можуть бути відмінні в різних регіонах)
ДОЗУ ДІЮЧОЇ РЕЧОВИНИ (якісь відмінні ознаки (напр. червона, біла таблетка). Це необхідно для того, щоб коли у бійця непереносимість якогось засобу, він міг його замінити)
ОБОВЯЗКОВО вказати що необхідно ПРОКОВТНУТИ І ЗАПИТИ ВОДОЮ В ВИПАДКУ ПОРАНЕННЯ ВСІ ЗРАЗУ ОДНОЧАСНО.

_doc

ДОДАТОК:

Парацетамол по 500 мг в таб

Опис: Препарат має аналгетичну, жарознижувальну і слабку протизапальну дію.

Показання: Больовий синдром слабкої та помірної інтенсивності різного генезу (головний біль, мігрень, зубний біль, невралгія, міалгія, альгодисменорея, біль при травмах, опіках). Лихоманка при інфекційно-запальних захворюваннях.

Протипоказання: Підвищена чутливість до препарату; виражені порушення функції печінки і/або нирок; дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази; захворювання крові. Вживання інших гепатотоксичних препаратів, алкоголю.

Застереження: Обережно призначають хворим із порушенням функції печінки і нирок, із доброякісною гіпербілірубінемією.

Під час лікування парацетамолом забороняється вживати алкогольні напої, оскільки це сприяє посиленню гепатотоксичності парацетамолу. Фенобарбітал також підсилює гепатотоксичну дію парацетамолу. Не слід перевищувати максимальну разову дозу в 1 грам , не слід перевищувати максимальну добову дозу в 4 грам. Передозування проявляється блідістю шкірних покривів, анорексією, тошнотою, рвотою. При передозуванні більш ніж 10 грам на добу можливий розвиток токсичного гепатонекрозу з розвитком гострої печінкової недостатності.

Дозування / шляхи введення: Препарат призначають внутрішньо. Дорослим та підліткам старше 12 років (маса тіла більше 40 кг) разова доза – 500–1 000 мг, максимальна добова доза – 4 г.

Мелоксикам по 15 мг в таб

Опис: Нестероїдний протизапальний препарат з вираженою знеболюючою, протизапальною та жарознижувальною дією. Механізм дії, як і інших нестероїдних протизапальних засобів, пов’язаний з пригніченням синтезу простагландинів.

Показання: Больовий синдром при травмі. Короткочасне лікування симптомів загострення остеоартрозу,артрит.

Протипоказання: Підвищена чутливість до препарату, або до засобів з аналогічною дією, наприклад, інших нестероїдних протизапальних засобів. Активна фаза виразкової хвороби шлунка або рецидивуюча виразкова хвороба та\або виразвова кровотеча в анамнезі. Кровотеча шлунково-кишкового тракту.

Мелоксикам не слід призначати пацієнтам, у яких після приймання ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних засобів виникають симптоми астми, поліпи носа, ангіоневротичний набряк або кропив’янка.

Порушення згортання крові. Внутрішньочерепний крововилив, геморагічний інсульт.

Дитячій вік (до 15 років).

Застереження: Запалення стравоходу або шлунка або виразкова хвороба в анамнезі потребують повного видужання перед початком застосування мелоксикаму. Завжди потрібно звертати увагу на можливість рецидиву хвороби у пацієнтів з такими захворюваннями, які приймають мелоксикам.

Пацієнти з симптомами захворювання шлунково-кишкового тракту або з такими хворобами в анамнезі повинні контролювати порушення з боку шлунково-кишкового тракту.

Як і при застосуванні інших нестероїдних протизапальних препаратів є повідомлення про виникнення кровотеч шлунково-кишкового тракту, виразкову хворобу та/або прориву кишково-шлункового тракту.

Дозування / шляхи введення: Препарат застосовується перорально. Добову дозу препарату Мелоксик слід приймати одноразово під час їди, запиваючи водою або іншим напоєм. Не слід перевищувати дозу 15 мг на добу.

Гатифлоксацин по 400 мг в таб

Опис: Антибактеріальні засоби для системного застосування. Фторхінолони.

Показання: Гатіфлоксацин показаний для лікування інфекційно-запальних процесів, спричинених чутливими до препарату мікроорганізмами, таких як:

Інфекції нижніх дихальних шляхів (гострий бронхіт і загострення хронічного, кістозний фіброз, гостра пневмонія);інфекції нирок і сечовидільної системи (гострий і хронічний пієлонефрит, простатит, цистит; хронічні інфекції сечовидільної системи);інфекції шкіри і м’яких тканин; інфекції кісток і суглобів; інфекції травного тракту;післяопераційні інфекційні захворювання.

Протипоказання: Гіперчутливість (у т. ч. до інших фторхінолонів), вагітність, лактація, дитячий вік до 18 років.

Застереження: Гатіфлоксацин не призначають пацієнтам із подовженим QT інтервалом, гіпокаліємією, що не коригується, і пацієнтам, які отримують протиаритмічні засоби класу ІА (хінідин, новокаїнамід) або класу ІІІ (аміодарон, соталол).

Як і інші хінолони, гатіфлоксацин з обережністю призначають при патології центральної нервової системи в анамнезі: при психічних захворюваннях, епілепсії, тяжкому атеросклерозі судин мозку (ризик порушення кровопостачання, інсульту), а також при порушеннях функції нирок, коли кліренс креатиніну менше 40 мл/хв (необхідний контроль концентрації препарату у плазмі крові).

Дозування / шляхи введення: особам старше 18 років при гострих і ускладнених бронхітах, пневмонії, інфекціях шкіри і підшкірної клітковини, гострому пієлонефриті та ускладнених інфекціях сечовидільного тракту доза препарату становить 400 мг один раз на добу або по 200 мг два рази на добу протягом 7- 10 діб.
 
Форум » Airsoft » Обмен опытом » IFAK. Комплектация индивидуальной аптечки первой помощи.
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: